אימון תפקודיים ניהוליים

אימון מבוגרים

אימון הורים

אימון תפקודיים ניהוליים

אימון מבוגרים

אימון הורים

כ 70% מהילדים עם הפרעת קשב ממשיכים להפגין קשיים גם כאשר הם מבוגרים.

עד ל- 1995 מעט מאוד מבוגרים עם הפרעת קשב ידעו את מקור הקשיים שלהם. כל זה השתנה כאשר יצא לאור הספר של ד”ר ג’ון רייטי  וד”ר נד הלוול “מריטת עצבים”. שני המחברים, פסיכיאטרים באוניברסיטת הרווארד, כתבו ספר שהוציא את ההפרעה מהארון עבור מיליוני אנשים שהרגישו שונים משאר החברה ולא ידעו שקיים הסבר מדעי למקור הקושי. מאז הוצאת הספר, יותר ויותר מבוגרים מודעים ומבינים את הסיבה לתופעות שמאתגרות אותם מגיל צעיר: חוסר עקביות ביכולת פעלת הקשב, וקשיי שליטה רגשיים, ארגוניים וחברתיים.

מבוגרים עם הפרעת קשב, למרות היותם בדרך כלל אינטליגנטיים יצירתיים אינטנסיביים ומעניינים במיוחד, סובלים מתחושת תת הישגיות למרות הישגים גבוהים. ייתכן שאינם מגיעים למימוש הפוטנציאל שלהם בעקבות קשיים בהתנהלות מסביב מטלות ש”צריך לעשות אותם” אך אינן מעניינות אותם, וזה מעכב את תחושת המסוגלות והצמיחה.

המשפטים השכיחים ביותר של מבוגרים העם הפרעת קשב הם: “תמיד ידעתי שיש לי בעיה.. שמשהו לא בסדר איתי”. “יש לי כל כך הרבה רעיונות אך איני מצליח להפעיל את עצמי”. “אני מרגיש/ה עייף/פה כל הזמן, ואין חשק לעשות שום דבר”. “הרגשות שולטים בי – לא אני בהם”.

לאחר שנים של תסכולים, ופער בין הרצוי לבין המצוי, מבוגרים עם הפרעת קשב מפתחים דכאון, חרדה, הערכה עצמית נמוכה והימנעות מביצוע דברים שחוששים מהם. לפיכך, הפרעת קשב אצל מבוגרים מלווה לפחות בקרב 50% מהם עם מצבי רוח או חרדה.

המטרה של אימון אישי לבעלי הפרעת קשב הינה לחזק מיומנויות ניהול עצמי: לבנות CEO.

פנימי שאחראי ואסרטיבי , שיודע להפריד בין עיקר ותפל, להתמקד לאורך זמן בעיקר,  ולהתמודד עם הסחות שעלולות לעכב השגת יעדים ותחושת רווחה נפשית.

שיטת העבודה שלי נובעת מההבנה ששורש הקשיים של בעלי קשיי קשב הינו חסך בתפקודים ניהוליים – מיומנויות שליטה וחיזוק עצמי – מהלידה. כתוצאה מהחסך, נוצרים הרגלים שאינם תמיד מועילים.

ניתן לשנות הרגלים בעזרת אימון שמקנה את הבסיס האסטרטגי למימוש עצמי מרבי.