אימון נשים עם הפרעות קשב

האם את מרגישה מוצפת, טובעת מתחת לערימות, מוטשת ממחויבויות, מפחדת שלא תספיקי להגיע לדדליין, כועסת על עצמך ו/או על אחרים, ולא ממומשת כי את רודפת אחרי דברים קטנים במקום להתמקד במה שחשוב? האם את מרגישה שלא מבינים אותך, ושכל כך קשה לנהל את עצמך בסיטואציות הכי פשוטות? האם את מפנימה את הסטרס עד להתפוצצת, או להפך – צועקת ומתרגזת לעיתים תכופות?

אם את סובלת מתחושות דומות, אוכל לעזור לך להניח הסחות בצד, לקבוע מטרות ולהתמקד במה שחשוב – הבריאות הנפשית והפיזית.

נשים בעלות הפרעות קשב מגיעות לאימון בגלל שהן מרגישות שהחיים שלהן יצאו מכלל שליטה. נשים בדרך כלל מנסות “להסתיר את הפרעת הקשב” שלהן על ידי מאמצים רבים להיות “כמו כולם”. הן עובדות קשה יותר בעבודה, ובבית יכולות לסדר ולארגן אך הכול נראה ומרגיש מבולגן. רוב הנשים שמגיעות לADD Coaching, מדווחות על תחושה חוסר איזון, תשישות, מצבי רוח משתנים ולעיתים דכאון וחרדה. אישה בעלת הפרעת קשב בד”כ מגדירה את עצמה כלא מוצלחת– למרות לעיתים קרובות אין קשר בין המציאות לבין התחושה.

באימון נשים, אני נותנת מרחב לתמיכה וצמיחה. התהליך כולל הקניית אסטרטגיות לוויסות רגשי והתנהגותי: ניהול זמן, הרפייה והעצמה עצמית, תקשורת אסרטיבית, ושיטות להתמרת האנרגיה השלילית למטרות חיוביות.

להלן כמה טיפים לנשים בעלות הפרעות קשב:

  1. תביני ותקבלי את הפרעת הקשב במקום לשפוט ולהאשים את עצמך.
  2. תזהי את המקורות של סטרס בחיי היומיום ותנסי למחוק חלק מהם ע”י נטרול תגובות רגשיות.
  3. תשתפי חברים ומשפחה עם הקשיים שנובעים מקשיי הקשב ותבקשי עזרה.
  4. תפתחי הרגלי טיפוח עיקביים בתחומי שינה, התעמלות ותזונה.
  5. תתמקדי בדברים שאת אוהבת, ותתכני לעשות אותם במשך השבוע.

קשיי קשב יכולים להתקיים ברמות שונות, ולהפריע לההתנהלות באחד או יותר תחומים – עבודה, משפחה, וחיי חברה. אימון אישי שמתמקד בקשיים הספיציפיים שלך עשוי להוביל למימוש מטרות אישיות בכל תחום.

למדתי אימון אישי להפרעת קשב משתי מאמנות בעלות הפרעת קשב – ננסי רייטי , מחברת הספר “המוח הלא מאורגן” www.nancyratey.com’ וסנדי מיינרד www.sandymaynard.com– שתיהם נשים בעלות הפרעת קשב שעשו מהפך בעולם הטיפולי כאשר בנו מודלים לאימון מבוגרים עם הפרעת קשב. הם הגבירו את המודעות להפרעת קשב אצל נשים, בתקוה שנשים שסבלו עם “הפרעה שקופה” יכלו לצאת מהארון המבולגן, ולהתגאות ביצירתיות ובייחודיות שלהם. מאז שרכשתי את ה”באג” בנושא אימון ADD, קדמתי מאות נשים לשנות את הביטחון וההערכה העצמית.

 

לקריאת מאמרים