אימון מתבגרים

articleGrows

 • כיצד הורים יכולים לחזק תפקודי ניהול עצמי בקרב בני נוער

  כאשר הילדים שלנו מגיעים לחטיבת ביניים אנו מצפים וסבורים כי יש להם את היכולת ללמוד בצורה עצמאית, לנהל מעקב אחרי המשימות שלהם, לתכנן ולבצע פרויקטים ארוכי טווח, ולנהל את חיי היומיום בצורה אחראית.

  קרא עוד

 • מוטיבציה זה כל הסיפור

  השורש הלטיני של המילה מוטיבציה הינו MOVERE – שפירושו “להתניע”. תלמידים בעלי מוטיבציה גבוהה נעים ברצף. הם בעלי דחף פנימי לעבוד עם רמת אנרגיה יציבה, עד שמסיימים את המשימה.

  קרא עוד

 • לאבחן או לא לאבחן

  יותר ויותר ילדים היום מפגינים תופעות של הפרעת קשב כגון אי הקשבה להורים ומורים, חוסר סבלנות, חוסר עקביות ומוטיבציה ירודה למילוי משימות. להערכתי, ילדים היום מפתחים אורח חיים שמתנגש עם ההרגלים של משמעת עצמית.

  קרא עוד

 • אבחון דידקטי עם ערך מוסף

  גילי ( שם בדוי ) החלה את לימודיה בכיתה י’ עם ניצוץ בעיניים והתרגשות רבה, אך המציאות טפחה על פניה כשגילתה שהעומס מקשה עליה מאוד וכי אינה מצליחה כבעבר. מתלמידה טובה בחטיבת הביניים היא החלה להיכשל בחלק מהבחינות, התקשתה לסיים אותן בזמן ובהתאם השתנה מצב רוחה בקיצוניות.

  קרא עוד

 • כיצד להביע ביקורת בונה

  לפי ג’ון גוטמן, מומחה בנושא תקשורת בין זוגית ומשפחתית, ביקורתיות היא קטלנית למערכות יחסים. בתהליך הדרכת הורים בגישה אימונית, אני מבקשת מהורים לבדוק את סגנון הביקורת שלהם, כדי שיוכלו ללמוד לתקשר בצורה בוגרת ויעילה.

  קרא עוד