תיאור מקרה אימון: איתי, אבא בן 45

פנו אלי ואשמח לחזור בהקדם
שם (חובה)
טלפון (חובה)


איתי הגיע אלי עם קשיים בתחומים הבאים:

  • הקשבה בשיחה, בעיקר בשיחה עם אשתו
  • אימפולסיביות בקבלת החלטות
  • היפראקטיביות שפגעה ביכולתו להיות סבלני כהורה.

איתי לא היה נוכח בשנתו הראשונה לחייו של בנו, ומצא את עיקר העניין שלו במקום עבודתו, שם הרגיש “חי”.  הוא הבין שזה לא היה בסדר, אך לא הצליח להתגבר על הצורך בגרייה מתמדת. הוא גם הבין שהדחף הזה פגע בזוגיות ובהורות. כמו כן, הוא היה טרוד בבעיות בריאות בשל התעלמותו מצרכים בסיסיים כמו אכילה נכונה, והפסקת עישון. איתי הסתובב עם חוסר שביעות רצון מהחיים שלו וחששות לגבי עתידו.

בשלב הראשון של האימון, איתי קבע את מטרותיו: אג’נדה הגדולה שלו הייתה להרגיש בשליטה – בכעסים, בדאגנות, בזמן, בצמיחה המקצועית, בהורות, בבריאות , ובניהול כספים שכן הייתה לו נטייה לבזבזנות. האג’נדה הקטנה שלו – המטלות המידיות שמקדמות את האג’נדה הגדולה  – הוא רצה להתחיל להקשיב ולהתחשב בזולת, להתחייב לצרכי המשפחה, ולפתוח דף חדש בכל התחומים בהם הרגיש לא ממומש. איתי רצה להיות “אבא עם ידיים”, שיודע לבלות זמן איכות עם הילד, ובן זוג היוצר אינטימיות דרך הקשבה ושיתופיות. הוא רצה להפוך את חסרת הסבלנות להכלה, ולחיות לפי הערכים של ניהול העצמי מקסימלי.

בשלב השני עבדנו ביחד על השליטה הרגשית כחלק מעבודה על תפקודים ניהוליים, כישורי המוח המאפשרים ניהול המיקוד במטרה. הוא למד על הקושי של  אנשים עם הפרעת קשב בוויסות רגשות, ביכולת להתאפק ולוותר על ספוק מידי עבור מטרות חשובות ארוכי טווח. עבדנו על נושא זה דרך חשיפה של מחשבות שליליות טורדניות שתרמו להסחתו. בתהליך העמקת הלמידה על מקור קשייו הרגשיים ונוירולוגיים, התחיל להחליף מחשבות שליליות עם חשיבה חיובית, וכך יצר מוטיבציה לשנות את התנהגותו.

בשלב השלישי  עבדנו על שפור את התקשורת בבית. בדקנו יחד דפוסי אינטראקציה שפגעו באמון ההדדי, כגון נטייה לנג’ס ולהעיר, וחוסר לקיחת אחריות במשימות הבית בשמירה על הבן. עם הזמן, למד איתי ליהנות מנתינה.

בשלב האחרון, איתי למד לנהל את הזמן שלו, לאזן בין עבודה לבין המשפחה, ולעכב תגובות אימפולסיביות על מנת לקדם את הרווחה הנפשית שלו ושל משפחתו.