אימון בשילוב EFT – טכניקה לשחרור רגשי

פנו אלי ואשמח לחזור בהקדם
שם (חובה)
טלפון (חובה)


אימון בשילוב EFT – טכניקה לשחרור רגשי

EFT הינה טכניקה פסיכולוגית אנרגטית המבוססת על ההנחה המדעית, שכל בעיה גופנית או רגשית נובעת מחסימות אנרגטיות. במהותה היא מעין אקופונקטורה רגשית, שבאמצעותה משחררים את החסימות ע”י תיפוף והתמקדות בזכרונות.

בשיטת טיפול זו ניתן לעבוד על כל נושא בין אם הוא רגשי או פיזי- טראומות, חרדה, דיכאון, פחדים, כעסים, בעיות שינה, הפרעות אכילה, דחיינות, התמכרויות, כאב, דימוי עצמי נמוך ועוד.

זהו כלי ההולך ישירות למקור של הבעיה, וגורם לשינוי במציאות הקוגניטיבית, הרגשית והגופנית. כשזה נעשה בצורה נכונה, זה מפחית את תהליך השינוי בצורה דרמטית.

תהליך העבודה עם EFT מאד מעשי, דינמי וענייני, כשהמטופל/המתאמן הוא שותף פעיל וגם אנשים/ילדים “סגורים” ביותר נפתחים ביתר קלות, כיון שיש בה גם קלילות וגם הומור, המשחררים את תחושת האיום הנלווית לפעמים לטיפולים האחרים.

EFT ו- ADHD/ADD

אחד האתגרים הגדולים ביותר של אנשים המתמודדים עם הפרעת קשב הינו ניהול משימות בזמן ללא הסחות וללא דחיינות.

בעלי ADHD מתקשים לא רק בוויסות רגשותיהם- מצבי רוח, סטרס, חרדה, כעסים, תסכול, רגשות אשמה- הם גם נוטים להפעיל את הרגשות בזמנים שאינם מותאמים לסיטואציה, כגון כאשר הם “חייבים” לעשות משהו שאינם נהנים ממנו, קשה להם, או פשוט אינו מעלה ברמה כזו או אחרת את רמת הדופמין.

דחיינות קשורה הן לקושי בניהול הסחות, והן להפנמת מטען רגשי לגבי מטלות מסוימות. בעלי הפרעת קשב מעצבים לאורך חייהם כבר מגיל צעיר שרשרת של הרגלים לא יעילים המלווים במחשבות “מחבלות” ששומרות אותם במקום “נוח”- אך גם במקום של תקיעות. הם לכודים בתוך מחשבות שליליות אובססיביות הפוגעות בתפקוד מכוון מטרה, וזאת בגלל חסך ב”תפקודים ניהוליים”.

מכיוון שעם EFT משחררים רגשות כלואים, אימון בשילוב EFT הינו יעיל ביותר בהשגת יעדים בכלל ובטיפול בחרדת ביצוע ובדחיינות בפרט.

עם EFT ניתן להיעזר עם ילדים המתקשים לשלוט בכעסים או ב “אנטי” שלהם לגבי ביצוע מטלות מכל סוג, למשל.

EFT הינו כלי אפקטיבי באימון בעלי הפרעת קשב, בגלל שהוא מאפשר שינוי רגשי, קוגניטיבי והתנהגותי מהיר. מתאמנים בעלי ADD/ADHD מתחברים עם התהליך שהינו דינמי ומעניין ומשתפים פעולה ביתר קלות.

pri